Donuk Pasta Hakkında Bilgiler

Pastacılık sektöründe, artan işçilik maliyetlerinin fazlalaşması ve standartların korunmasında oluşan güçlükler yüzünden donuk pasta talebi artmaya başlamıştır.REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Donuk pasta üretimi gün geçtikçe daha fazlalaşmakta ve büyük cafe zincirlerinde, küçük işletmelerde ve gıda satılan büyük market raflarında yerini almaktadır. Pasta imalathanelerinde taze olarak üretilerek -35 derecede şoklanmış pastalar -18 derece depolarda stoklanır. Ürünlerin hiçbirinde katkı maddesi ya da domuzdan kullanılabilecek hiçbir ürün maddesi ya da alkol kullanılmaz.

Üretim nasıl yapılır?

Günümüzde oldukça fazla rağbet görmeye başlayan donuk pasta imalatı, gıda mühendislerinin kontrolündedir. Türk gıda kodeksine uygun şekilde üretilir ve depolanır. Yirmi dört saat boyunca kontrol altında tutulan pastalar, her türlü depolama, saklama ve dağıtım aşamalarında kontrol edilir.

Dondurulmuş pastalar çocuklar için uygun besinler midir?

Dondurulmuş pastalar, Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde üretilip dağıtımı yapılır. İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan bu gıdalar, dondurulmuş pasta firmaları tarafından uygun koşullarda üretilerek depolanır ve dağıtımı yapılır. İçinde katkı maddesi bulunmadığı için çocuklar için de oldukça uygundur.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Dondurulmuş ürünler nasıl saklanır?

Özellikle çalışan hanımların büyük yardımcısı olan dondurulmuş pasta çeşitleri içinde cheescake, mono pastalar, tiramisu, kek ve muffin, yaş pastalar, sufleler bulunur. Elbette bu güzel ürünlerin saklama koşulları ve çözdürme kuralları vardır. Bu kurallara göre saklanan ve çözdürülen ürünler daha lezzetli ve sağlıklı olmaktadır.

Alınan dondurulmuş ürünler ambalajında saklanmalıdır.
Aldığınız dondurulmuş ürün -18 derecede saklanmalıdır.
Dondurulmuş ürünler derin dondurucuda -18 derecede son kullanma tarihine kadar saklanabilir.
Ürünlerin oda sıcaklığında değil de +4 derecede çözülmesi gerekir.

Çalışan kadınların kurtarıcısı dondurulmuş pastalar

Günümüzde birçok çalışan kadın için dondurulmuş pastalar bir kurtarıcı niteliğindedir. Özel günlerde istediğiniz dondurulmuş pasta tariflerini kullanarak sipariş verebilir ve istediğiniz günde kapınızda hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle dondurulmuş pasta üreticisi büyük firmaların tariflerinden yararlanarak hiçbir zahmete girmeden sipariş edebilir ve dondurulmuş pasta markalarını kullanarak sevdiğiniz kişilere muhteşem pastalardan tattırabilirsiniz.

İster bütün halinde isterseniz dilimlenmiş olarak üretilen donuk pastalar için fiyatlar değişiklik gösterebilir. Dondurulmuş pasta fiyatları üretim şekli, harcanılan işçilik, kullanılan malzemeler gibi etkenler göz önünde bulundurularak yapılır. Üretiminden dağıtımına kadar olan tüm işlemleri kontrol altında yapılan donuk pastalar artık günümüzde iyice benimsenmekte ve sadece büyük market zincirler, kafeler ya da pastaneler değil ev hanımlarının da oldukça benimsediği ürünler arasına girmiştir.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

SEVDİM SEVDİM
26
SEVDİM
EH İŞTE EH İŞTE
24
EH İŞTE
SEVMEDİM SEVMEDİM
16
SEVMEDİM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Yazı - Tarif
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Fotoğraf
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları