Konfiseri, kuvertür ve ganaj arasındaki belirgin farklılıklar

Pastacılık sektörünün demirbaşı olan çikolatanın 3 çeşidini inceleyerek aralarındaki farkı göreceğizREKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Kuvertür

Kakao yağı ve belirli oranlarda farklı kakao oranlarını baz alınarak oluşturulan  çikolata bloğunun tanımı Kuvertür’dür.
Piyasada kullanılışı; eriterek kullanım olunca daha kolay eritebilmek için “eritmelik çikolata”  tercih edilmeye başlanmıştır.Örneğin bir meyveyi yada kurabiye çikolata ile kaplamak için kuvertür kullanabilirsiniz.

Konfiseri

Bitkisel yağlar tercih edilerek üretilen blok kokolin ise Konfiseri olarak tanımlandırılmıştır. Yağ farkından kaynaklanan fiyat avantajına sahiptir. Daha kısa sürede soğuma ve kıtır hale gelebilmesi artı kolay kaplama yapabilme özelliği sayesinde, kaplama yapan üreticiler tarafından tercih edilmektedir.Örneğin pastaların etrafını kaplamak yada pastaların üzerine el ile şekillendirmek suretiyle dekor yapmak için konfiseri kullanabilirsiniz.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Ganaj

Pasta süslemek amacı ile kullanılan, kazıma veya traşlama yöntemi ile elde edilen ruloların (Chocolate Shavings) tadının bu amaçla kullanılan diğer ganajlara göre lezzet konusunda “çikolatalı” artısının olması ve kaplama yeteneği sayesinde pasta üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Kuvertüre göre fiyat avantajı ve konfiseriye göre lezzet üstünlüğüne sahiptir.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Bir format seçin
Yazı - Tarif
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Fotoğraf
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları