Konu Çikolata Olunca Azıyla Yetinemeyenlere 13 Çikolatalı TarifREKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Arkadaşlar, “Diyetteyim bir çatal alacağım”, “Çok kilo aldım dikkat etmem lazım”, “Çikolatayla aram yok” (yok artık!) diyenleri peşin peşin dışarıya alalım. Birazdan buralar karışacak çünkü.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Bizi çikolata yemek için bahaneye ihtiyacı olmayanlarla, çikolatanın iyi geldiği ruh hallerini bilenlerle ve konu çikolata olunca azıyla asla yetinemeyenlerle bırakın.

Başlayalım.

Kahvaltı çikolatayla başlar: Çikolatalı krep pasta

Bırakın ekmeğin üstüne çikolata sürmeyi şimdi. Onu daha sonra yapacaksınız nasıl olsa. Bu kez güne çok fena başlıyoruz. Çikolata ezmeli kremayla buluşan kreplere, benmari usulü eritilmiş beyaz ve bitter çikolata ekliyoruz.

Sahne senin Nutella: Nutellalı muhallebi

Çikolatadan bahsederken Nutella'den bahsetmemek -ki ilk tarifte bırakın ekmeğin üstüne çikolata sürmeyi dedik, bir kızdırdık- olmazdı. Daha da bekletmeden sahneyi muhallebiyle birlikte ona bırakma vakti geldi.

Hep dışarıda yiyecek değilsiniz ya: Ekler pasta

Gerçekten. Ekler yemek için arkadaşlarıyla buluşma kisvesi altında kıta değiştiren var. Mutfağa girip yapmaya niyetlense 2 saatini almayacak.

0 TL farkla büyük boy alın: Bitter çikolatalı, çilekli pizza

Pizza'nın her türlüsünü severiz (bkz: Ispanaklı pizza, tortilla pizza, kuşkonmazlı ve cheddar peynirli pizza ve hatta pizza margarita). Ancak hiçbiri ama hiçbiri bir bitter çikolatalı pizza değil.

Dünyadaki tek yiyecek olsa ya: Oreolu brownie

Brownie'yi sonsuza kadar yeme yeteneğimiz varken Oreolu brownie'nin dünyadaki tek yiyecek olması güzel bir dilek gelir bize. Hem herkes bir tek onu yiyeceği için kalori, kilo derdi olmaz.

Kiraz yüzme biliyormuş: Sütlü çikolatalı, kirazlı tart

Resimde görmüş olduğunuz kirazlar çikolata havuzunda yüzme öğrendiler. Yanlarında da kavrulmuş badem var.

Not: Kiraz yerine muz, kivi ya da portakal da kullanabilirsiniz.

'The Chofather': Çikolatalı sufle

Her çikolata tarifi bir film olsa, çikolatalı sufle, The Godfather'ın yerini doldurur; 'The Chofather' olurdu. Çünkü çikolatalı tatlı deyince akla o gelir, ciddi bir ağırlığı vardır ve hemen hemen herkes sever.

Tabakta parti var: Halley bisküvili pasta

Halley bisküvi ilk gelenlerden, kuru meyve parçacıkları gelmiş, ince çekilmiş ceviz içleri hazır, Toblerone çikolata orada. Tabakta parti var.

'Winter is drinking': Portakallı sıcak çikolata

Kış içilebilir bir mevsimdir. Soğuk olması hiçbir şeyi değiştirmez. Bitter çikolatayla taze sıkılmış portakal suyunu birlikte kullanırsınız. Ne soğuk kalır, ne grip.

Hafta sonu çikolatası: Çikolatalı muffin

Herhangi bir hafta sonundan 40 dakikanıza talibiz. Porsiyonluk kek olarak da kabul edilen çikolatalı muffin tarifiyle çalacağız kapınızı. Muffin'ler hazır olduktan sonra da susmaz o kapı zili zaten.

Müzeyyen Senar - Tarkan'dan sonra en güzel düet: Şarlot pasta

Bir yanda kakaolu kek, bir yanda koyu kıvamlı puding, vokalde de bitter çikolata. Beş duyuya da hitap eden dünyanın en iyi düetlerinden biri.

Kakao direksiyona geç: Çikolata mousse tarifi

Chocolate mousse diye bilinen Türkçe'ye çikolata mus olarak geçen ve başrolünü kakaoya bıraktığımız bir tatlı çikolata mousse. Bitter çikolata desteklerini esirgemiyor tabii.


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

SEVDİM SEVDİM
30
SEVDİM
EH İŞTE EH İŞTE
26
EH İŞTE
SEVMEDİM SEVMEDİM
20
SEVMEDİM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Yazı - Tarif
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Fotoğraf
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları