Kusursuz Doğum Günü Masası Nasıl Hazırlanır?

Kutlanan özel günler içerisinde kendinizi en “özel” hissettiğiniz gün şüphesiz doğum gününüzdür.REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Dünyaya geldiğiniz bu güzel günde bazen bir mucize yaşamak istersiniz, bazen de sadece mutlu olmak. Mutluluk için yalnızca her yanı pasta ve şekerlemelerle dolu bir doğum günü masası bile yeter. Doğum gününün sahibi olmak aslında bir bakıma kolaydır, peki ya sürpriz yapan olmak? İşte bu konunun çok da kolay olduğunu söyleyemeyiz. Kusursuz bir organizasyon yapılmak isteniyorsa, her detayın düşünülmesi ve adım adım uygulanması gerekir. Doğum günü masası hazırlamadan diğer atıştırmalıklara, içeceklere, süslemelere ve elbette hediyelere kadar her şeyi düşünmeli, gerekirse doğum günü organizasyonları için profesyonel destek almalısınız.

Peki, doğum günü hazırlıklarına nereden başlamalı?

Doğum Günü Masası Hazırlama ve Pasta Seçimi

Doğum günü kutlaması için bir hazırlık yapmak için kollarınızı sıvadıysanız, yapmanız gereken ilk şey doğum günü pastası olmalıdır. Burada kendi beğenilerinizden çok, doğum günü sahibinin damak tadına göre hareket etmeniz gerekir. Eğer meyveli pasta seviyorsa, her yanından çikolata akan bir pasta seçimi yapmanız kötü bir sürpriz olmasına neden olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca seveceği bir pasta seçmeye çalışmalısınız. Eğer tam olarak ne sevdiğinden emin değilseniz, çikolatalı, ama içi meyve dolgulu pastaları seçerek kendinizi biraz olsun garantiye alabilirsiniz.

Meyveli pasta siparişi verecekseniz, en iyi lezzeti alabilmek için mevsim meyvelerinin tercih edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Doğum günü masası üzerinde elbette tüm gözler pastanın üzerinde olacaktır. Bu nedenle tadı kadar görüntüsü de önemli. Kalabalık bir kutlama olacaksa, görselliğin artması açısından katlı pastaları tercih edebilirsiniz. Özenle tasarlanmış, iştah açıcı görünen bir pasta, doğum günü sahibinin kalbini kazanmak için harika bir adım olacaktır. Bununla birlikte kişinin zevklerine ve beğenilerine göre özel pasta siparişi de verebilirsiniz. Kalitesine güvendiğiniz bir noktadan sipariş verdiğinizde risk de almamış olursunuz. Tabi ki tam olarak nasıl bir pasta istediğinizi karşı tarafa çok iyi anlatmış olmanız gerekiyor. Aksi durumda sipariş verdiğiniz pasta tam da istediğiniz gibi olmayabilir.

Çocuklar için doğum günü partisi yapılacaksa, onların sevdiği karakterin görüntülerinden oluşan tasarım pastalar da tercih edilebilir. Şekerlemeli doğum günü pastaları da çocuk partileri için uygun seçenekler. Bunlarda kullanılan şeker hamurunun çocuklar için ağır olacağını düşünüyorsanız, kedi dili bisküvilerin kullanıldığı yaş pastaları tercih edebilirsiniz. Daha hafif ve ev yapımı pastalara yakın bir tadı olacaktır.

Pastayı Kendiniz Yapmak İstiyorsanız…

Doğum günü pastası siparişi vermek yerine pastayı kendiniz de hazırlamak isteyebilirsiniz. Eğer yeteneklerinize güveniyorsanız bu hiç de fena bir fikir olmayacaktır. Ancak her zaman değil! Kalabalık bir doğum günü partisi yapılacaksa, bu konu fazlasıyla profesyonellik gerektirir. Her şeyden önce kişi sayısına göre doğru ölçülerin ayarlanması zor ve yapımı zahmetli olacağı için, ortaya hayal kırıklığı yaratan bir sonuç çıkabilir. Kutlamalar işi riske atmak için uygun anlar olmadığı için, ne kadar yetenekli olursanız olun, doğum günü pastası siparişi vermenizi öneririz. Ben yine de yapmakta kararlıyım diyenler için,


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

Sadece Doğum Günü Pastası Yetmez!

Doğum günü masası dolu dolu görünmeli ve iştah açmalıdır. Bu nedenle sadece doğum günü pastası yeterli olmaz. Atıştırmalık tatlı ve tuzlu kurabiyelere yer verdiğiniz gibi, popcake ve cupcake seçenekleriyle masayı zenginleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra daha hafif tatlılar için petifür de doğru seçim olacaktır. Mevsim meyvelerinden oluşan petifür seçenekleri ile hem görselliğin daha iyi olmasını sağlayabilir hem de doğum gününe katılan misafirlerin pasta dışında tatlı tüketebilmelerine de olanak sağlamış olursunuz. İçlerinde mutlaka pastanın kalorisini hesap edecek olanlar da vardır. Bu nedenle petifür hem hafif hem lezzetli bir seçenek olarak masada yerini alabilir.

Popcake ve cupcake doğum günü pastası üzerinden yeterince rol çaldığına göre, kurabiyelere geçebilirsiniz. Tatlı ve tuzlu kurabiye seçenekleri ile misafirler ve elbette doğum günü sahibi için farklı tatlar da sunabilirsiniz. Ayak üstü atıştırmalık bir şeyler tüketmek isteyenler için de kurabiyeler iyi bir alternatif olacaktır. Bildiğiniz en pratik, ama aynı zamanda en leziz kurabiyeleri hazırlamanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra İlginizi Çekebilecek Değişik Kurabiye Tarifleri de sitemizde yer alıyor. Bu tariflerden yararlanarak tarçınlı, fıstık ezmeli, ay çekirdekli gibi farklı ve özel kurabiyeleri deneyebilirsiniz.

Eğer zamanınız varsa sigara böreği gibi pratik ve herkes tarafından sevilen basit tatlara da masaya yer verebilirsiniz.

Atıştırmalıklar Hazır, Sıra Geldi Doğum Günü Masası Süslemesine…

Başta da söylediğimiz gibi doğum günleri en özen anlardan biri. Durum böyle olunca daha kutlamalarına daha fazla önem verilmesi gerektiği de tahmin edilebiliyor. Doğum günü pastası kutlamanın yıldızı olacak olsa da masanın tasarımı ve sunumu da çok önemlidir. Kullanacağınız servislerden peçetelere kadar her şeyin uyum içerisinde olması gerekir. Eğer bir organizasyon desteği alınacaksa, tüm bu ayrıntılar da düşünüleceği için ortaya kusursuz bir doğum günü masası çıkacaktır. Kendi imkanlarınızla bir hazırlık yapacaksanız, çok detaylı düşünmeye özen göstermeniz gerekir.  Aksi durumda sonradan ortaya çıkacak olan eksiklikler canınızın sıkılmasına neden olabilir.

Doğum günü masasında küçük süslemelere yer vermek iyi bir fikir olabilir. Doğum günü sahibi doğallıktan hoşlanıyorsa, masa üzerinde doğal ağaçlarla hazırlanmış süslemeler ve bambu detaylara yer verebilirsiniz. Son dönemde bambu unsurlara verilen önem de artmışken, sunumda bambu gereçler kullanmak güzel olacaktır. Doğum günü sahibi için bir kutlama kartının da masada yer alması onun için tatlı bir sürpriz olabilir. Üstelik detaylarla zenginleştiği için çok daha şık bir görünümün yaratılması mümkün olacaktır.

Doğum günü masası üzerinde yer verilecek olan bir diğer unsur da içecekler… Her içecek için uygun bardakların masaya yer alması gerekiyor. Şık bir sunum oluşturduğunuzda bardakların konumu bile estetiklik kazanacaktır. Eğer doğum günü partisi bir çocuk için hazırlanıyorsa, elbette daha eğlenceli ve özgür bir masa hazırlanabilir. Pelüş oyuncakların yer aldığı, şekerlemelerin, renkli tüllerin ve kurdelelerin bulunduğu bir doğum günü masası, sizi mutlu ederken çocuklar için de bir eğlence aracı olacaktır. Bu tarz doğum günü organizasyonlarında doğal ve ev yapımı içeceklere yer vermek daha iyi bir fikir olduğu için, kendi hazırladığınız limonatalar doğru seçim olabilir.

[zombify_post]


REKLAM
Pastaiste.com - çok yakında !

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir